Familjematiné: Kensukes rike
Välkomna till Familjematiné med filmen Kensukes rike, en vacker historia om vänskap, kärlek och överlevnad.

Elvaåriga Michael ska segla jorden runt med sin familj och hunden Stella. Det magiska äventyret blir till en mardröm när de fastnar i en storm som sveper Michael och Stella överbord. De spolas i land på en öde ö och måste lära sig hur man överlever i vildmarken. Det inser snabbt att de inte är ensamma på ön. Vem är den mystiske mannen och vad vill han?
Föreställningstider
- söndag 27 april kl. 15.45
- söndag 4 maj kl. 15.45
Storbritannien, Frankrike 2025
Regi: Neil Boyle och Kirk Hendry
Språk: svenska (dubbat)
Längd: 1 tim 25 min
Biljettpris: 50 kr per person
Datum |
Tid |
Salong |
Platser |
Biljetter |
---|---|---|---|---|
söndag 04 maj |
15:45 |
Salong 1 |
139 lediga platser |
Senast uppdaterad:
Tack för ditt svar!
Berätta gärna vad vi kan göra bättre på den här sidan för att förbättra webbplatsen! Vi har ingen möjlighet att svara, men dina synpunkter är värdefulla för oss. Tänk på att inte skicka in personuppgifter. Om du vill ha svar på en fråga kan du istället använda formuläret ”Lämna en synpunkt”.
Om du ändå skickar in personuppgifter via detta formulär hanteras uppgifterna av Kommunstyrelsen och kan eventuellt lämnas vidare till annan verksamhet inom Örebro kommun i syfte att förbättra vår service.
Här hittar du mer information om hur vi hanterar personuppgifter.
Tack för ditt svar!
Du har nu hjälpt oss att förbättra våra webbplatser.